XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Internet a počítače / Programování / Programovací jazyky

 

Programování / Programovací jazyky

Programování / Programovací jazyky

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Vše o programování a programovacích jazycích.
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 

guest Muž paruka2 ... 01.08.2008 14:52:31 ... (Strom/Strom)
PHP
Ahoj potreboval bych radu.Zacinam s PHP a SQL a chci si koupit nejakou literaturu pro zacatecniky doporuci mi nekdo nejakou knihu? Dale mi kamos rikal ze pspad nestaci prej si mam sehnat nejakej php editor znate nejakej nenarocnej pro zacatecniky ? Diky
guest Muž JohnysCZ (summer.boy@seznam.cz) ... 01.08.2008 21:36:24 ... (Strom/Strom)
Re: PHP
Odpověď na příspěvek od paruka2 z 01.08.2008 14:52:31:

Co se týče knihy z které se učit, tak to záleží pouze na tobě. Nejlepší je zajít do knihkupectví a tam si nějakou vhodnou literaturu vybrat a nebo prolistovat nakladatelství grada.cz , knihy.cpress.cz ....... z mé vlastní zkušenosti bych ti doporučoval knihu Mistrovství v PHP5 , je dobrá jak pro začátečníky tak i pro pokročilé a nebo pro ty, kteří přechází z PHP4 na PHP5
Co se týče editoru tak PsPad ti stačit bude. Pro začátečníky je vhodný, podporuje php kódy, čili zvýraznuje v editoru funkce, konstrukce, a má našeptávač znaků.. blok kódu { }, závorky (), uvozovky "" apod... takže PsPad je pro začátečníky jak stvořený.
ElzaModrá hvězdička Muž Elza (elza@xrakovnik.cz) ... 05.08.2008 18:34:14 ... (Strom/Strom)
Re (2): PHP
Odpověď na příspěvek od JohnysCZ ( mailto:summer.boy@seznam.cz ) z 01.08.2008 21:36:24:

Mně se z jednoduchých editorů pro php na Windows líbil docela Notepad2 nebo Notepad++. Oba se snad dají stahnout na Stahuj.cz. Jinak PSPad už je možná spíš pro pokročilé, řekl bych.
guest Muž JohnysCZ (summer.boy@seznam.cz) ... 05.08.2008 23:31:52 ... (Strom/Strom)
Re (3): PHP
Odpověď na příspěvek od Elza ( mailto:elza@xrakovnik.cz ) z 05.08.2008 18:34:14:

Já v PsPadu dělám už od mých začátků s PHP, asi mi nepřišel složitý protože jsem ho již před PHPkem používal přes rok na HTML tak jsem na něj byl docela i dost zvyklí, tak možná proto no :)
guest Muž WaYet (wayetek@centrum.cz) ... 06.08.2008 11:17:12 ... (Strom/Strom)
Re (2): PHP
Odpověď na příspěvek od JohnysCZ ( mailto:summer.boy@seznam.cz ) z 01.08.2008 21:36:24:

Mno tak zrovna to Mistrovství v PHP5 byh pro začátečníky vubec nedoporučoval. Řekl bych že ta je spíš už pro pokročilý.. já osobně bych doporučil tuhle knížku od Jiřího Brázy - PHP5 :) ta je pro začátečníky jak stvořená (z vlastní zkušenosti).

a co se týče Editoru tak PsPad 4ever :) lepší free program jsem nenašel. Zvýraznění syntaxe, přímý připojení na FTP, a spousta dalších vychytávek... *72*



bYe *855* WaYetisko *182* 4ever *1*
guest Muž JohnysCZ (summer.boy@seznam.cz) ... 07.08.2008 11:19:02 ... (Strom/Strom)
Re (3): PHP
Odpověď na příspěvek od WaYet ( mailto:wayetek@centrum.cz ) z 06.08.2008 11:17:12:

Kamoš si tu knihu od Jiřího Brázy koupil ale hrozně nadával že tam nejsou funkce pro práci s proměnými, funkce pro práci s rětezci apod... *3* A taky že tam má nějaký nesmysly o session a cookies a prý o objektovém programování *3* To už je lepší kniha PHP programujeme profesionálně z které by informace načerpali už i začátečníci, ale bohužel se přestala prodávat co jsem tak všude koukal.

Nicméně pokud člověk načerpá základy z netu, tak pak si hned může koupit Mistrovství v PHP5 a v pohodě se to z té knihy doučí.
guest Muž paruka2 ... 07.08.2008 15:58:16 ... (Strom/Strom)
Re (4): PHP
Tak ja sem to pochopil ale mam problem si to pamatovat tak musim hodne cvicit :)
guest Muž JohnysCZ (summer.boy@seznam.cz) ... 07.08.2008 23:57:09 ... (Strom/Strom)
Re (5): PHP
Odpověď na příspěvek od paruka2 z 07.08.2008 15:58:16:

Do textového souboru si stručně piš co která funkce dělá aby jsi to nemusel hledat v nějakých rozsáhlejších publikacích a já když něco nevim tak mrknu na cz.php.net/language/cs/ nebo do knihy a hned jsem o něco chytřejší. Nazpamět umím pouze syntaxe, pár nejpoužívajších funkcích, nejpoužívanější sql dotazy a mnoho, mnoho dalších věcích *3*
guest Muž apm_ ... 08.08.2008 05:20:09 ... (Strom/Strom)
Re (6): PHP
Odpověď na příspěvek od JohnysCZ ( mailto:summer.boy@seznam.cz ) z 07.08.2008 23:57:09:

Proč to psat do .txt, když na to bude mít manuál, jak jsi hezky napsal. CS verze je mnohdy zastaralá, raději EN. Umíš nazpamět par nejpouživanějších dotazů? To jako "SELECT id FROM tbl"? Asi né, že. Dotaz není funkce.
guest Muž JohnysCZ (summer.boy@seznam.cz) ... 08.08.2008 11:32:50 ... (Strom/Strom)
Re (7): PHP
Odpověď na příspěvek od apm_ z 08.08.2008 05:20:09:

S těmi funkcemi jsem to myslel funkce pro práci s proměnými, funkce pro práci s řetězci, funkce pro práci se sql dotazy apod...

Jo a přečti si znovu můj příspěvek *79* psal jsem tam: nejpoužívanější sql dotazy :-) a né funkce *3*
carneroČerná hvězdička Muž carnero (carnero@carnero.cc) ... 08.08.2008 14:55:53 ... (Strom/Strom)
Re (8): PHP
Odpověď na příspěvek od JohnysCZ ( mailto:summer.boy@seznam.cz ) z 08.08.2008 11:32:50:

Ja nejcasteji pouzivam dotaz select id, fat, title, date from texty where type="...";. Ten si pamatuji dobre, bohuzel mi funguje jen na jednu tabulku a konkretni data.

Sorry, musel jsem *3*

btw: Na PHP mam klicove slovo v prohlizeci... nejake psani nebo hledani v knizce je na dlouho a kazdou chvili potrebuju najit nejakou funkci nebo jeji moznosti, schopnosti a zapis (to posledni mi sice nabidne IDE, ale to prvni a druhe uz vetsinou ne).

carnero.cc
na blbou otázku ještě blbější odpověď

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat   » Běžný výpis  

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: