XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Věda a technika / Vodík - pohon budoucnosti?

 

Vodík - pohon budoucnosti?

Vodík - pohon budoucnosti?

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Převažují výhody nebo nevýhody vodíkového pohonu? A co auta "na vodu"?
Ekologický, ovšem zatím náročně vyrobitelný a velmi výbušný plyn. Povede se nám jej v budoucnosti zkrotit a vyrábět levně?

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 1 | 2 z 2 | » | Poslední

 

vagabund Muž vagabund (vagabund1@centrum.cz) ... 08.01.2014 20:49:23 ... (10/20)
Re (9): ...
Odpověď na příspěvek od Ebisek z 08.01.2014 15:20:01:

A je to jasné. Studená fůze je tu. Všechno už funguje, už se přijímají objednávky na vytápění rodinných domků studenou fůzí. Tím je současně vyřešen i zdroj pro elektromobily. Větrníky a solární panely jsou tím odsouzeny ke krachu. Majitelé atomových elektráren blednou a o těch uhelných už se nikdo ani nebaví.

Jen já jako starý zpátečník jsem objednal další palivové dřevo.

http://josefstepanek.cz/2143/studena-...energie-je-tady.html
http://orgo-net.blogspot.cz/2012/03/s...udena-fuze-ecat.html
Ebisek Muž Ebisek ... 08.01.2014 15:20:01 ... (9/20)
Re (8): ...
Odpověď na příspěvek od vagabund ( mailto:vagabund1@centrum.cz ) z 08.01.2014 07:39:44:

Pokud si dáš na nohu železo, bude tě díky věčnosti gravitace bolet až dosmrti a i po smrti ti stále bude tížit kost, ačkoli je to pouze energie potenciální. Která nejde nijak čerpat.

Je to téměř pár dnů, co jsme zjistili, že existuje higgsův boson, který vysvětluje původ hmotnosti elementárních částic. A podívej se, kolik elementárních částic známe celkem. Kolik o nich víme. A z toho všeho je i ten vodík o kterém dneska tvrdíme ze jeho vazba je vazba a nejde ho rozbít tak, aby jsme byli schopni vytěžit více energie, které do něj v elektrické podobě dáme. Když dáš plechovku s vodou za práh (posuneš jí rukou o 10cm za dveře), vykonáš práci, kterou je i zbytečné počítat, jak je malá. Počasí ale za tebe vykoná práci takovou, tě tu plechovku roztrhá při mrznutí. A takhle se dívám také na procesy s výrobou vodíku. Nechci elektrickým proudem trhat molekuly, ale pouze je přivést do stavu, kdy budou schopny se nechat roztrhat třeba fotony.

Když jsem chodil na základní školu, tak knížky a učitelka nám říkala o tom, jak je voda pouze na zemi, že život je pouze na zemi a Pluto je poslední planetou sluneční soustavy.
vagabund Muž vagabund (vagabund1@centrum.cz) ... 08.01.2014 07:39:44 ... (8/20)
Re (7): ...
Odpověď na příspěvek od Ebisek z 07.01.2014 16:16:41:

, jak zvýšit účinnost, jaký vliv mají frekvence, jaký vliv má napětí...
Pokud bereme elektrolýzu vody jako základní metodu nějakého procesu, je pro nás klíčové rozbití vazby.


Sloučením vodíku a kyslíku se uvolňuje určité množství energie. Chceme li „Rozbít vazbu“ mezi těmito dvěma prvky musíme tam tutéž energii vrátit. Změnou napětí nebo frekvence se nad tuto hranici nedostaneme. Dodáním jiné formy energie se zřejmě nikdo nezabývá, protože není známo, jaká energie by to měla být.
Ebisek Muž Ebisek ... 07.01.2014 16:16:41 ... (7/20)
Re (6): ...
Odpověď na příspěvek od vagabund ( mailto:vagabund1@centrum.cz ) z 09.05.2013 21:48:48:

Problém této oblasti vědy je ten, že na ní parazituje spousta zázračných léčitelů, kartářů, magiků, kineziologů a spasitelů, kteří do článků o elektrolýze serou nesmysly o duši člověka, který dané zařízeni sestavuje... o vyčištění vody od negativní energie pomocí batevného papíru a vonné tyčinky....

Proto je mizivá šance si najít například o elektrolýze vody korektní informace, jak zvýšit účinnost, jaký vliv mají frekvence, jaký vliv má napětí... Taktéž se díky tomu takovou problematikou skoro nikdo nezabývá například v diplomových pracech, ačkoli tyto informace by mohly být hodně zajímavé. Já tady nelámu zákon o zachování energie. Pokud bereme elektrolýzu vody jako základní metodu nějakého procesu, je pro nás klíčové rozbití vazby. Smyslem nových zkoumání by mělo být to, zda nejde nějakou jinou formou energie přednarušit vazby. Například další zprasení zažil průchod vody magnetickým polem, na kterým další velká skupina podvodníků staví obchodní úspěchy léčitelství. Přitom fakt je ten, že voda při průchodu magnetickým polem ztrácí svoji tvrdost, což znamená že magnetické pole nějakým způsobem interaguje s nerosty ve vodě.

O tachyonové energii, zázračných discích které čistí vzduch, sušácích napájených kosmickým zářením, jsem se dočetl až moc kdykoli jsem hledal nějaké relevantní informace o něčem jiném. Bohužel ale právě tyto nesmysly odrazují konvenční vědu od toho, aby se o podobné oblasti někdy seriózně zajímala, jelikož jakákoli publikace podobného seriózního výzkumu je vlastně pasování autora do role Daniela Jacksona ze seriálu Hvězdná Brána, kde tvrdil, že pyramidy jsou vlastně přistávací rampy pro mimozemšťany.
vagabund Muž vagabund (vagabund1@centrum.cz) ... 09.05.2013 21:48:48 ... (6/20)
Re (5): ...
Odpověď na příspěvek od Ebisek z 09.05.2013 00:43:24:
Nezoufej nad smrtí Stanley Meyera. Dalších badatelů tohoto ražení je hodně. Všichni si už ověřili, že taková a jim podobná zařízení fungují a zbývá jim už jen velmi krátký čas (a několik málo milionů) aby tato zařízení uvedli do praxe.

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10...251000300024-duse-k/

http://www.youtube.com/watch?v=p4jR_DxlWsI

Asi před třemi lety se mne ptal jeden můj známý, co na takové zařízení říkám. Jemu jej nabídla nějaká česká firma a toto zařízení mělo při malé spotřebě energie vyhřívat dům. Nebylo to na principu elektrolýzy ale společný byl základní prvek, rezonanční obvod, který takový zisk energie umožňoval. Zařízení je prý patentované a během krátké doby se bude sériově vyrábět. Řekl jsem mu, že autor takového zařízení je zralý buď na Nobelovu cenu, nebo na blázinec, nebo na kriminál, přičemž první možnost považuji za málo pravděpodobnou. Asi po dvou letech jsem se jej ptal, jak je se zařízením spokojený. Tak zatím zařízení namontované nemá a ani mu jej neukázali namontované někde jinde a tak od tohoto nápadu odstoupil.

Chceš li topit skoro zadarmo obrať se s důvěrou na některou takovou firmu například:

http://www.gaprojekty.cz/montaz/dum/n...vinky/rezonance.html

Přeji hodně úspěchů, ale já jsem zpátečník a zrovna řežu na cirkulárce dřevo na zimu. Připadá mi to jistější.
Ebisek Muž Ebisek ... 09.05.2013 00:43:24 ... (5/20)
Re (4): ...
Odpověď na příspěvek od vagabund ( mailto:vagabund1@centrum.cz ) z 08.05.2013 07:12:02:

O perepetu mobile hovoří především termodynamika.
Perepetum mobile prvního řádu, tedy první věta termodynamická "Nelze sestrojit stroj, který by trvale dodával mechanickou energii, aniž by spotřeboval odpovídající množství energie jiného druhu."

Z druhého zákona "Nelze sestrojit periodicky pracující tepelný stroj, který by trvale konal práci pouze tím, že by ochlazoval jedno těleso, a k žádné další změně v okolí by nedocházelo."

Jenže energie, to je slovo... Máme energii kynetickou, gravitační, tepelnou, světelnou, elektrickou.
vagabund Muž vagabund (vagabund1@centrum.cz) ... 08.05.2013 07:12:02 ... (4/20)
Re (3): ...
Odpověď na příspěvek od Ebisek z 08.05.2013 02:47:44:

Rozkládat vodu daleko efektivněji možná lze, ale nikdy se nelze dostat pod hranici množství energie, které nám dá takto vzniklý vodík. To už by bylo perpetum mobile.
Ebisek Muž Ebisek ... 08.05.2013 02:47:44 ... (3/20)
Re (2): ...
Odpověď na příspěvek od vagabund ( mailto:vagabund1@centrum.cz ) z 07.05.2013 20:50:30:

Nemusí to být pravda. Stanley Meyer má třeba patenty na pulzní obvod, kterým dokáže rozkládat vodu daleko efektivněji a podle všeho měl sestrojené i auto, které fungovalo. Bohužel jej ale někdo asi omylem otrávil *18*
vagabund Muž vagabund (vagabund1@centrum.cz) ... 07.05.2013 20:50:30 ... (2/20)
Re: ...
Odpověď na příspěvek od Ebisek z 06.05.2013 16:20:57:

Asi jsi chyběl na základní škole při hodinách chemie. Pokud chceme z vody získat vodík, musíme do tohoto procesu (nepočítáme li ztráty) vložit tolik energie kolik jí získáme následným spálením vodíku. Výroba vodíku z vody může sloužit jako určitá akumulace energie ale nikoli jako zdroj energie.
Ebisek Muž Ebisek ... 06.05.2013 16:20:57 ... (1/20)
...
Osobně jsem zvědav, kdy objevíme metodu, jak získávat vodík z vody daleko efektivněji než nyní. Elektrolýza je dosud celkem nákladná.

Pak už jenom vyřešit problémy s haváriemi, protože on unikající vodík při autonehodě není nic zanedbatelného *40*

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 1 | 2 z 2 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: