XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Filosofie a náboženství / Kam směřuje tento svět?

 

Kam směřuje tento svět?

Kam směřuje tento svět?

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
všechny úhly pohledu na daný problém
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 z 83 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | » | Poslední

 

guest Muž S.n.a.k.e.r (skodak@chello.cz) ... 02.10.2004 01:41:13 ... (84/824)
Re (5): přežije lidstvo?
Odpověď na příspěvek od Arcman ( mailto:arkman@seznam.cz ) z 28.09.2004 20:31:17:

takový malý nápad: když napíšeš pray and predator, někomu může trvat, než to pochopí ( třeba mně *1* ). zkus prey and predator. *1*
guest Muž Arcman (arkman@seznam.cz) ... 28.09.2004 20:31:17 ... (83/824)
Re (4): přežije lidstvo?
Odpověď na příspěvek od vagabund ( mailto:vagabund1@centrum.cz ) z 28.09.2004 19:04:02:

A co takhle do osob umírajících si dosadit ty co nemám rád *1* ... ne teď vážně - my si tohle uvědomujeme - otázka zní kam směřuje tento svět - takže hlavní věc je přežití civilizace - a z pohledu civilizace ani moje ani tvoje smrt neohrozí stabilitu celku.A nemyslím si že lidstvo vyhyne úplně - jak už jsem tady vysvětlil stále zvyšující se agresivita aspoň zajistí selekční tlaky a i kdyby se do sebe pustili všichni tak nějaký výběr přežije - ti nejagresivnější nebo ti největší podrazáci co budou hrát na všechny strany a tak se tomu vyhnou - už je to tak - v historii vždycky ti primitivové vymýtili inteligenty - tak jako neandrtálci byli mírumilovní a vymýtili je naši předci tak tak nějak proběhne výběr i v té naši civilizaci - vlastně je to asi podobný cyklus jako v systému pray and predator ale mnohem delší.

PS: Máš pravdu že je to aktuální, protože pomalu docházejí zdroje a prostor a už století můžeme pozorovat opravdu jen čistou kompetici o místo - nic jiného - taky se mi nelíbí, že máme vojáky v Iráku - Amerika nám tam vyfoukla válkou kšefty - předtím jsme měli docela dobré obchodní vztahy s Irákem a teď půjdou veškeré zakázky přes USA - takže na tom spíše proděláváme - a ještě se vystavujeme nebezpečí útoku teroristů - nebyl by to první případ pomsty státu co pomáhá USA a to se týká přímo každého z nás...
vagabund Muž vagabund (vagabund1@centrum.cz) ... 28.09.2004 19:04:02 ... (82/824)
Re (3): přežije lidstvo?
Odpověď na příspěvek od LouPudlo ( mailto:pudlo@centrum.cz ) z 27.09.2004 13:53:11:
Říkáš že smrt je při jaderné katastrofě rychlá a bezbolestná ? Doporučil bych přečíst si něco o tom co vypovídali lidé kteří dorazili jako první na místo kde vybuchla jaderná puma v Hirošimě.Bezbolestné to měli pouze ti co byli přímo v epicentru výbuchu .Podrobnosti raději popisovat nebudu.

Já si taky myslím že lidstvo buďto vyhyne nebo se alespoň působením lidí změní podmínky pro život tak že už ani pro většinu lidí nebude mít cenu žít.Jenže mi na rozdíl od Tebe to jedno není natož abych v tom spatřoval něco ,,hezkého,, . Myslím že si vy, Ty ani arcman si nějak neuvědomujete že smrt lidstva je spojena se smrtí všech jednotlivců.Navíc ji nějak nevědomě přesunujete do vzdálené budoucnosti .Zkuste si ale totéž (myslím tím velmi bolestivou smrt plnou utrpení a to smrt zcela zbytečnou) představit teď hned dnes a do osob umírajících dosaďte své nejbližší ,ty co máte na tomto světě nejvíc rádi.Budete mít na zánik lidstva stejný názor ?
guest Muž LouPudlo (pudlo@centrum.cz) ... 28.09.2004 14:09:20 ... (81/824)
Re (4): přežije lidstvo?
Odpověď na příspěvek od Arcman ( mailto:arkman@seznam.cz ) z 27.09.2004 16:29:02:
No pro onoho daného jednotlivce nikterak bezvýznamná není.

nicméně si asi přečti nač jsem reagovala.
guest Muž Arcman (arkman@seznam.cz) ... 27.09.2004 16:29:02 ... (80/824)
Re (3): přežije lidstvo?
Odpověď na příspěvek od LouPudlo ( mailto:pudlo@centrum.cz ) z 27.09.2004 13:53:11:

A proč je problém smrt jednotlivce?Smrt jednotlivce je naprosto bezvýznamná a nevidím důvod proč bychom měli žít věčně - pak by nebyla žádná selekce - pouze stagnace.
guest Muž LouPudlo (pudlo@centrum.cz) ... 27.09.2004 13:53:11 ... (79/824)
Re (2): přežije lidstvo?
Odpověď na příspěvek od vagabund ( mailto:vagabund1@centrum.cz ) z 26.09.2004 21:44:14:
Každý musí nějak zemřít. a při jaderné katastrofě, pokud bude opravdu ech, to může být docela rychlé a relativně bezbolestné.

Umírání přináší individuální míru nepříjemností, ale pokud uvažujeme o tom, že by lidstvo vyhynulo, nemůžeme se tomu nijak vyhnout (pokud nepředpokládáme že lidstvo vyhyne tak, že si vzájemně provedeme euthanasii).
Alternativa "lidstvo nevyhyne" ovšem v tomto směru není nikterak lepší, protože problém smrti jednotlivce také neřeší.
vagabund Muž vagabund (vagabund1@centrum.cz) ... 26.09.2004 21:44:14 ... (78/824)
Re: přežije lidstvo?
Odpověď na příspěvek od LouPudlo ( mailto:pudlo@centrum.cz ) z 26.09.2004 12:39:01:
Tvoje poslední věta odporuje těm předchozím.Nějak si nedovedu představit že lidstvo vyhyne při jaderné katastrofě a bude se přitom mít slušně a nebude trpět.
guest Muž LouPudlo (pudlo@centrum.cz) ... 26.09.2004 12:39:01 ... (77/824)
přežije lidstvo?
Mám dojem, že lidstvo směřuje k autoeliminaci sebe z povrchu zemského.
Otázka je, jestli to nějak zásadně vadí.
Já osobně to považuji za další vývojový krok, v podstatě přirozený (přestože na jiné ŕovni než jsou běžné ekologické fluktuace). Prostě naše společenstvo začíná být nestabilní a nejevíme známky záchovného chování. Proto vyhyneme. možná s sebou vezmeme nějaké vyšší obratlovce (pokud vyhyneme třeba při jaderné válce) ale nějaký život určitě přežije a evoluce bude mít další prostor ke změnám. Nová šance, změna, vlastně je to docela hezké.
Nemám nostalgickou touho po tom, aby lidsto bylo na zemi věčně. Lidstvo je pro mě prázdný pojem. Důležitější je pro mě aby se lidi, neboli každý člověk, měli slušně a netrpěli.
guest Muž sasakla ... 23.09.2004 09:30:47 ... (76/824)
Re: k příspěvkům z 19. až 21. 9. - úhel pohledu
Odpověď na příspěvek od jeseterka z 22.09.2004 18:36:29:
Tak nejak mi mluvis z duse a myslim si, ze zivot se da videt jako spatny a taky jako dobry. Ale on kmita nekde mezi tim. A jsme zase u autobusu jako vzorku lidi. Ja se zatim setkavam s vetsinou tech dobrych. Nastesti!
guest Muž jeseterka ... 22.09.2004 18:36:29 ... (75/824)
k příspěvkům z 19. až 21. 9. - úhel pohledu
Příklad s tramvají má i jinou dimenzi - já se třeba cítím mnohem líp ve veř. dopr. prostředku, kde sice nemám příliš komfortu, ale doveze mě do práce za 16 minut, než kdybych denně chodila (běžela) skoro hodinu pěšky, přestože chodníky jsou poránu celkem prázdné :-). Existenci MHD považuju náhodou za velmi optimistickou. Ale mě se zdá optimistických dost věcí - třeba i knížka od Benjamina Kurase "Sekl se Orwel o 20 let?" ze které mj. vylývá, že není vyloučeno, abychom jako lidstvo přežili, pokud se naučíme žít "udržitelně" tj. až se nám podaří zastavit vytváření nezužitkovatelných odpadů ( základní premisa: vrahem této planety je ekonomický systém tím, že spotřebovává konečné zdroje a vytváří odpad, který planetu dusí, protože se nedá přetvvářet v nic, co by sloužilo k pokračování života).
- Ale samozřejmě že souhlasím s tím, že všechno je v lidech!

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 z 83 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: