XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Literatura / Nejlepší kniha

 

Nejlepší kniha

Nejlepší kniha

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Jakou knihu považujete za nejlepší
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Nick.iE, ELfkaM

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 z 36 | » | Poslední

 

guest Muž Cassiny (kejzar.marek@seznam.cz) ... 29.12.2004 01:06:33 ... (10/360)
nej kniha
určitě "Obsluhoval jsem anglického krále" od Hrabala...v tom je všechno
guest Muž ankkk (ankkk@post.cz) ... 22.12.2004 07:48:10 ... (9/360)
Re (4): Existuje nejlepší kniha?
Odpověď na příspěvek od simmira z 16.12.2004 12:29:03:

Umět číst v sobě zahrnuje několik věcí.
- Znát písmena, umět přelouskat text.
- Schopnost nahlas, srozumitelně přečíst jinému předložený text.
- Schopnost pro sebe pochopit obsah textu.
- Číst pro sebe nebo pro jiné, pro své potěšení.

Nevím, jestli kluci čtou lépe než dívky. Myslím si, že na pohlaví moc nezáleží. Víc mi vadí, že mnoho lidí sice zná písmena, ale tuto schopnost nepoužívají, aby četli "neužitečné" texty. Samo, že reklamní leták, oznamující největší slevy je "text užitečný".
guest Muž simmira ... 16.12.2004 12:29:03 ... (8/360)
Re (3): Existuje nejlepší kniha?
Odpověď na příspěvek od ankkk ( mailto:ankkk@post.cz ) z 13.12.2004 10:25:00:
Mí spolužáci se taky z knihama moc nekamarádí. Hlavně kluci neumí ani pořádně číst. Já když čtu nahlas tak taky často zakopávam. Jednou při fyzice jsem se chtěla rozšoupnout tak že sem pořádně zhluboka dejchala až se mi motala škeble. Učitelka mě vyvolala ať něco přečtu a stal se zázrak. Četla jsem úplně krásně bez chyby.
guest Muž simmira (simmira@centrum.cz) ... 16.12.2004 12:25:09 ... (7/360)
Nejlepší je Krakatit
Nejlepší kniha je Krakatit od Čapka. Poto co jsem jí třikrát přečetla pořád okčínám ty pasáže jak sebou Prokop šlehnul v bytě Dr. Tomáše a jak sebou šlehnul v japonském altánu.
guest Muž ankkk (ankkk@post.cz) ... 13.12.2004 10:25:00 ... (6/360)
Re (2): Existuje nejlepší kniha?
Odpověď na příspěvek od PPPrevit ( mailto:harrylotr@email.cz ) z 11.12.2004 11:17:36:

Také jsem anketu nevyplňoval. Opravdu nedokážu určit jedinou knihu, která je nejoblíbenější. Navíc provozuji stránky, kde podobná anketa běží už několik let.
K anketě ještě perličku. Dcera ve škole dostala anktetní lístek (a všichni její spolužáci taky), aby ho vyplnila. Tak vyplňovali i děti, které za život, kromě učebnice nepřečetli ani komiks. :-)
guest Muž ankkk (ankkk@post.cz) ... 13.12.2004 10:21:04 ... (5/360)
Moje kniha?
Souhlasím s tím, že se názor o nejlepší knihu mění. A nejenom s věkem, ale třeba i s náladou. Za "nejlepší knihu" považuji tu, ke které se rád vracím a která mi dokáže dobrou náladu vrátit. Těch knih je dost, asi za nejlepší považuji Bassův Cirkus Humberto.
guest Muž mystery_vamp ... 12.12.2004 10:38:33 ... (4/360)
......
To ja si take myslim, ze "nejlepsi knihu"nejde urcit...souhlasim, ze se to meni tim, jak clovek dospiva a starne...lepsi by bylo uvest spise autory...u me to je treba klasicky Shakespeare...ale samozrejme ne jen on:-)mam rada treba i valecne romany..proto mohu jen vrele doporucit Roberta Merleho-Smrt je mim remeslem....skvela kniha, ktera odkryva skutecnost dane doby...!!! Myslim, ze by se tohle forum melo spise nazyvat "jaka kniha te zaujala"nebo tak neco...to uz je obsahlejsi...
guest Muž PPPrevit (harrylotr@email.cz) ... 11.12.2004 11:17:36 ... (3/360)
Re: Existuje nejlepší kniha?
To je tak těžká otázka, že prakticky nemá odpověď. Když probíhala ta anketa v knihovnách, "moje" knihovnice se ptala, jestli ji budu vyplňovat. Řekla jsem, že ne, protože to nejde. Já nemůžu říct, která kniha je nejlepší, nejoblíbenější, protože to se mění. Stává se mi, že něco přečtu a říkám si: Nic lepšího jsem v životě nečetla! A za pár dní zjistím, že už jsem zase přečetla něco jinýho, a lepšího...Já knížky dělím zhruba podle tří kategorií - vtipný, závažný a ostatní. A z každý kategorie jsem schopná uvést dost a dost těch, co mě zaujaly. Naposled to byl třeba Woody Allen a knížka Bez peří, což je vyložená šílenost, ale dokonalá.:)
guest Muž beluska001 (belusk001@centrum.cz) ... 09.12.2004 21:42:08 ... (2/360)
kniha
nejlepsi knihu najit skoro nemuzes. alezi to na mnoha okolnostech a pravidelne se to meni. Predevsim na naladach, na veku, a na momentani zivotni situaci.
Jinak, jaka je tvoje "nejoblibenejsi" kniha?
guest Muž ankkk (ankkk@post.cz) ... 09.12.2004 10:02:17 ... (1/360)
Existuje nejlepší kniha?
Před časem proběhla v knihovnách a na internetu akce "mojekniha", která se snažila najít nejoblíbenější knihu českého čtenáře. Výsledky pak byly publikovány v tisku. Nevím, nakolik tato anketa byla reprezentativní. Sám se pokouším o podobnou anketu už víc jak pět let. Na rozdíl od knihovnické akce může každý hlasovat opakovaně a přečtené knihy podle obliby odstupňuje. Myslím si, že je moc těžké vybrat jedinou nejlepší knihu.
Moje ankteta se nachází na adrese http://www.mujweb.cz/www/k505
Budu rád za každý hlasovací lístek,a le i za vyjádření názoru. Jednak k vedení stránek a organizaci ankety, potom taky k tomu, jakou knížku kdo považuje za nejlepší.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 z 36 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: