XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Linux vs. Windows

Linux vs. Windows

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Pojďte podiskutovat proč to a né to druhé
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 1 | 2 z 48 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | » | Poslední

 

Ebisek Muž Ebisek ... 07.01.2014 16:19:26 ... (464/474)
Re: "Snadné" připojení k wifi
Odpověď na příspěvek od Prazdroj ( mailto:XChat@Prazdroj.Li ) z 12.12.2013 20:57:57:

Nejlepší je, že pro linux manuál vůbec netřeba *3*
Prazdroj Muž Prazdroj (XChat@Prazdroj.Li) ... 12.12.2013 20:57:57 ... (463/474)
Ebisek Muž Ebisek ... 02.11.2012 21:10:15 ... (462/474)
Re: OpenCalc & MS Excel
Odpověď na příspěvek od Niemi ( mailto:andrea.cl@seznam.cz ) z 02.11.2012 20:47:30:

1. Těm vzdělancům představ, že existuje i něco jiného než Office za 6k a doporuč jim Calc
2. Můžeš zkusit dát uložit jako a uložit to ve formátu toho M$ udělátka, mělo by to přepsat i strukturu a pak by z toho mohlo něco vylézt.
3. Pokud jde jenom o tisk, tak to exportuj do PDF, to to vytiskne všude stejně *4*
guest Muž Niemi (andrea.cl@seznam.cz) ... 02.11.2012 20:47:30 ... (461/474)
OpenCalc & MS Excel
Zdravím,

jelikož se v pc dvakrát nevyznám, asi položím naprosto hloupou otázku, ale..... Je nějak možné dosáhnout toho, abych - když v OpenCalc vytvořím vzorec a budu ho tisknout z jiného pc, kde mají samozřejmě jen MS Excel - měla správné vzorce??
Chci říct, dělala jsem teď protokol na měření v Calcu a tisklo se to přes Excel a samozřejmě mi to nevytisklo nic použitelného ( např. sigma zmizela úplně, jiné značky mi utekly do záhadných výšin apod. ). Jde nějak docílit toho, aby se to nějak synchronizovalo a tisklo to jak má v každém programu nebo nebudu mít jinou možnost než koupit jinej program?? Takhle se nedají dělat domácí úkoly :-(

Dík za pomoc
Ebisek Muž Ebisek ... 19.04.2012 03:25:12 ... (460/474)
Změna strategie
Steve Ballmer na to přišel, cílit nové operační systémy pro lidi je na hovno a dřív nebo později na desktopu vyhraje Linux nebo snad ne Apple, proto se od Windows 8 oficiálně zaměřuje na novou uživatelskou základnu.... *47*

http://i.iinfo.cz/images/313/komiks-z...a-strategie-orig.png
Ebisek Muž Ebisek ... 31.01.2012 23:41:38 ... (459/474)
Re (4): Český, dokumentární film - Otevřené formáty dokumentů a OpenOffice
Odpověď na příspěvek od ALIEN ( mailto:vetrelec@gmail.com ) z 14.04.2010 17:36:23:

Ono se to zlo přetransformovalo. Už to není o uzavřeném formátu ve Wordu, ale o šikaně zákazníků. Chci si koupit notebook. Na výběr mám 130 notebooků s operačním systémem a 1 bez operačního systému. Nechápu proč mě prodejci šikanujou tím, že si musím koupit k notebooku i operační systém Windows. Raději bych za cenu OS chtěl v tom notebooku o třídu lepší procesor a nebo více pamětí. Bohužel to ale není možné, protože Ballmer řekl ! *1348*
Stejně tak to je ve školách. Tam si Microsoft své ovečky získává špatnou politiku dotací na vybavení učeben. Všichni se učí v MS a nezájem, že si ho ty děcka musí ukrást (nebo koupit za 4k), aby doma mohli udělat úkol. Pak děcka vylezou ze školy a jediné co umí, tak je tupě naklikat v editoru rovnict paskvil co jim tam přepíše M$ a když si ten dokument otevře někdo jiný, tak z jednoduchého zápisu rovnice je šíleně dlouhá slátanina sraček, která se vždycky úplně rozhodí. Dělal jsem teď nějaké protokoly a myslel jsem že napřed zabiju toho kdo to psal předemnou a pak ještě položím bombu v Redmondu. Rovnice kirhoffova uzlového zákona, kraťoučký vzoreček... v M$ s formátováním věc na 4 řádky. Přenositelnost MS dokumentů je nemožná.
Navíc nechápu, proč bych měl každý rok platit 3500 za nový kancelářský balík, který je vylepšený o nové uspořádání tlačítek, které mají ještě horší funkčnost než v předchozí verzi *3*
Na poli mobilních platforem ani nemluvě. Před dvěma lety jsem si koupil nové HTC HD2 s Windowsama. Uplynul rok a můj telefon Microsoft přestal podporovat. Přestal podporovat ActiveSync a vyloženě řekl "naserte si", nikdy nevydal aktualizace na díry které pravidělně nahlašuju.

Já jsem si prostě jednoho dne řekl dost, vyhodil jsem zavirované Widle a nainstaloval si Ubuntu. Od té doby můžu mít běžně 2 měsíce počítač bez vypnutí aniž bych pocítil pokles výkonu. Když si chci něco doinstalovat, tak si buď aplikačku doprogramuju a nebo stáhnu od lidí co programovat umí. A ne že si budu stahovat 50MB kalkulačku sesranou v dotnetu, která po třech výpočtech naswapuje 500MB *47*

Microsoft je prostě zlo...
ALIEN Muž ALIEN (vetrelec@gmail.com) ... 14.04.2010 17:36:23 ... (458/474)
Re (3): Český, dokumentární film - Otevřené formáty dokumentů a OpenOffice
Odpověď na příspěvek od SalemPasha ( mailto:info@openpc.cz ) z 13.04.2010 08:55:19:

Je mi to jasné. Ale někdy je opravdu lepší nenatočit nic, než natočit něco špatně. Mi totiž přijde, že to vůbec není o tématu "Linux vs. Windows", ale je to zase něco typu "Microsoft je prostě zlo." Bohužel takové narážky už dneska skoro nikdo nebere vážně - a nejen z toho důvodu, že i MS Office už dávno používá otevřený formát.
guest Muž SalemPasha (info@openpc.cz) ... 13.04.2010 08:55:19 ... (457/474)
Re (2): Český, dokumentární film - Otevřené formáty dokumentů a OpenOffice
Odpověď na příspěvek od ALIEN ( mailto:vetrelec@gmail.com ) z 04.04.2010 17:14:14:

Díky za téměř věcnou kritiku.

Jsou to všechno detaily, které si rozumný člověk domyslí a někde zase trochu odmyslí. Místo XML se mělo mluvit rovnou o souborech s koncovkami .doc, .xls, atd. To byla chybka.

Není až tak důležité, jak jsme to natočili (forma měla být spíš zábavná), ale o čem to celé vlastně je. Jinak se zde budem bavit jenom o "um um" a ničeho zajímavého se člověk nedobere.
ALIEN Muž ALIEN (vetrelec@gmail.com) ... 04.04.2010 17:14:14 ... (456/474)
Re: Český, dokumentární film - Otevřené formáty dokumentů a OpenOffice
Odpověď na příspěvek od SalemPasha ( mailto:info@openpc.cz ) z 04.04.2010 07:43:40:

Microsoft vlastní formát XML?

"Když budete používat.... *um... um... mmm...* balík OpenOffice..." *47*

Problém: Nikdo nezaručí otevření elektronického dokumentu po 20 letech.
"Řešení": V OpenOffice máte zaručeno, že otevřete soubor "za 5 let, potažmo za 10 let."

"Od té doby, co používám OpenOffice, ... problémy určitě zmizely!"

Ano, je to zkrátka přesvědčivé.
guest Muž SalemPasha (info@openpc.cz) ... 04.04.2010 07:43:40 ... (455/474)
Český, dokumentární film - Otevřené formáty dokumentů a OpenOffice
Ahoj,
podívejte se prosím na osvětové video, ve kterém se můžete dovědět více o dokumentech v elektronické podobě. Z praxe totiž vím, že je neznalost této problematiky většinou jediným problémem při přechodu uživatelů z Windows na jakýkoli jiný operační systém. Snažili jsme se téma pojmout především srozumitelně pro běžného uživatele počítače a zároveň dostatečně podrobně. Pokud se Vám dílko zalíbí, budeme rádi, když jej budete šířit dál.

Video je umístěno zde:
http://www.youtube.com/watch?v=iYVjEzKz83w

Petr

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 1 | 2 z 48 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: