XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Linux vs. Windows

Linux vs. Windows

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Pojďte podiskutovat proč to a né to druhé
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 z 48 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | » | Poslední

 

guest Muž Cammarro (cammarro@email.cz) ... 17.06.2007 20:37:49 ... (384/474)
Re (3): Můj milý deničku... dnes se děly věci
Odpověď na příspěvek od Elemmire ( mailto:prvorozeny.vanya@centrum.cz ) z 17.06.2007 15:34:13:

Jistým způsobem chápu a také oceňuju zápal, ale tím spíš a o to víc můžeš být zklamaný z toho, že jsi vynaložil tak velké úsilí, za něž se ni nic nedostalo...

k těm windows...
dalo by se říci "jaký uživatel, takový systém"...
mar.tanČerná hvězdička Muž mar.tan (forum@mar-tan.eu) ... 17.06.2007 17:08:34 ... (383/474)
Re: Můj milý deničku... dnes se děly věci
Odpověď na příspěvek od Elemmire ( mailto:prvorozeny.vanya@centrum.cz ) z 15.06.2007 18:30:49:

Sam jsem pred dvema tydny instaloval Linux, shodou okolnosti prave zminovany Kubuntu, jez jsem ale pozdeji predelal na Ubuntu instalaci GNOME... Jako prvni system mam Windows XP, taktez legalne, coz spolu s hrami jsou jedine dva duvody proc nechat windows na disku i nadale.

Instalace: CD je bootovaci, muze slouzit i jako LiveCD, ale nabizi na plose hezkou ikonku Install... Oddily jsem mel predpripravene, takze akorat vybrat ktery bude swap a ktery domovem Linuxu. Jen u vyberu formatu daneho oddilu by se hodily popisky, opravdu netusim rozdily mezi ext2 , ext3 a dalsimi cca 5 moznostmi...

Po rebootu a vyberu v GRUBu nabehne KDE, celkem intuitivni prostredi, tak k cemu budu hledat ovladace, grafika funguje, zvuk funguje, sit funguje, super. Jen ke grafice jsem hledal specialni balicek, aby zobrazovala nestandardni rozliseni 1280*800, jinak s ni zadny problem nebyl (se slzou v oku vzpominam na nerozpoznanou grafiku ve Windows 9x, kde me vitalo 640*480 s 16 sytymi barvami). Vida, automaticke aktualizace balicku, OK, chvilka cekani a hotovo.

Po nekolika pocatecnich problemech s instalaci zakladnich veci jako je firefox, thunderbird, kodeky, openoffice a vyber IM klienta muho rict, ze jsem s Linuxem spokojeny. Na zkousku jsem nainstaloval jeste GNOME a uz u nej zustal, je rychlejsi a vyhovuje mi lepe s jeho dvema listami.Martin
> web http://mar-tan.eu <
> ys Administrace fóra <
> gps United Kingdom <
guest Muž Elemmire (prvorozeny.vanya@centrum.cz) ... 17.06.2007 15:34:13 ... (382/474)
Re (2): Můj milý deničku... dnes se děly věci
Odpověď na příspěvek od Cammarro ( mailto:cammarro@email.cz ) z 16.06.2007 13:15:38:
mě jeden kámoš taky doporučil ubuntu když jsem ho žádal o radu s Mandrivou a je to přesně tak jak říká carnero: Když někdo přechází z windowsů a vybere si jakoukoliv distribuci z jakýchkoliv důvodů a dá si s ní práci jí nainstalovat tak už jsou rady typu přejdi na ubuntu dobré tak akorát k tomu aby to dotyčného odradilo od linuxu kompletně. Prostě jsem se do toho pustil tak chci abych ten systém zvládl a časem klidně přejdu na lepší. Momentálně jsem v té fázi kdy mě linux musí ještě hodně přesvědčovat že stojí za to abych u něj zůstal....

co se týče Vist vs. XP. Z mých zkušeností zatím tvrdím že Visty jsou první stabilní systém s názvem Windows. Mají sice některé naprosto šílené debility ale fungují. Ještě mi ani jednou nespadly narozdíl třeba od linuxu. Ten už mi jednou havaroval :-)
guest Muž Cammarro (cammarro@email.cz) ... 17.06.2007 11:33:41 ... (381/474)
Re (5): Můj milý deničku... dnes se děly věci
Odpověď na příspěvek od carnero ( mailto:carnero@carnero.info ) z 16.06.2007 22:04:02:

nevím jestli jsi přesně pochopil, oč mi jde...

to že neznám uživatelovy představy a požadavky na OS je myslím více než logické...

ovšem pořád se bavíme o začínajícím uživateli a už minimálně kvůli tomu, že jeho požadavky můžou být velice rozmanité mu doporučím ubuntu... je to vyvážený, stabilní a hlavně flexibilní systém... z čehož také plyne, že jej uživatel může použít takřka pro jakýkoli účel, aniž by musel desítky hodin lovit po netu informace a řešit "proč to nebo ono nejde"...
a jak jsem již zmínil, neméně důležitá je základna přístupu k dodatečným informacím, tedy fórum a wiky o kterých jsem mluvil a kterou má ubuntu opravdu na úrovni...

vyzpovídat jej, zjistit, že jeho požadavkům by vyhovovalo gentoo nebo slack a říci mu "Installni si gentoo" je blbost...
guest Muž Cammarro (cammarro@email.cz) ... 17.06.2007 11:15:30 ... (380/474)
Re (5): Můj milý deničku... dnes se děly věci
Odpověď na příspěvek od ALIEN ( mailto:vetrelec@gmail.com ) z 17.06.2007 02:40:13:

KDE je pomalejší a náročnější na paměť... Pokud nainstaluji na totožný PC systém s KDE a ten samý s GNOME, rozdíl je jasně znát... Toto se týká např. samotného startu prostředí, který je kolikrát i jednou tak delší než start GNOME, pokud budu brát v úvahu i start samotných aplikací, situace není jiná.

Z použitých citací myslím jasně vyplývá proč tomu tak je...
Ten druhý citát dokonce přímo nabádá "začátečníci pořiďte si KDE, je více podobný windows a snadno se používá"
GNOME takové samozřejmě není, to je pravda... nehraje na efekt ani na nekonečnou nabídku předinstalovaného softwaru, nemálo nastavení chce více než "klikat" a hejbat hejblátky..
tím spíše se hodí pro začátečníka mnohem méně než KDE...

ovšem to je jen a jen můj vyslovený názor... nebudu tu zakládat flame GNOME vs. KDE

Kdo chce hotové, vybavené a pěkné prostředí hned, pak KDE...
Kdo rád začíná "na zelené louce" a chce si své prostředí od plen piplat ten spíše sáhne po GNOME...

ps: tím samozřejmě neříkám, že GNOME neumí být pěkné... naopak...
ALIEN Muž ALIEN (vetrelec@gmail.com) ... 17.06.2007 02:40:13 ... (379/474)
Re (4): Můj milý deničku... dnes se děly věci
Odpověď na příspěvek od Cammarro ( mailto:cammarro@email.cz ) z 16.06.2007 22:00:05:

Odkud máš, že je KDE pomalejší a náročnější na paměť než Gnome?

KDE se víc podobá moderním Windows, to je pravda... a snad můžu pokračovat citacemi...

"Gnome je na tom z pohledu funkčnosti zhruba jako Windows 95, celých dvanáct let starý operační systém od Microsoftu. Vývojáři Gnome zásadně odmítají nové funkce, nové verze Gnome naopak některé starší možnosti odstraňují. Gnome je tak vhodný systém zejména pro naprosté začátečníky (aka BFU)."

"KDE je mnohonásobně pokročilejší prostředí, které připomíná spíše Windows Vista. KDE obsahuje dnes desítky aplikací, které jsou opravdu velice dobře použitelné, s hezkým GUI, vzájemně integrované, mají stejné ovládání a podobné menu. Nabídka Start je členěna do Oblíbených položek, Hledání, Aplikací, Nastavení (Tento počítač) a Vypnutí systému, trochu to připomíná zmíněné Windows Vista. Dříve bylo KDE synonymem pro pomalost, dnes je to ovšem mimořádně rychlé (dokonce rychlejší než triviální Gnome) a hlavně propracované prostředí, které se velice snadno používá, a neodbourává přitom pokročilejší možnosti práce."
carneroČerná hvězdička Muž carnero (carnero@carnero.info) ... 16.06.2007 22:04:02 ... (378/474)
Re (4): Můj milý deničku... dnes se děly věci
Odpověď na příspěvek od Cammarro ( mailto:cammarro@email.cz ) z 16.06.2007 21:34:48:

Nevim nakolik zacatek s linuxem ulehci zbytecna instalace jednoho systemu a nasledna instalace jineho. Me by to silne odradilo... a take ze odradilo. Me taky nejvic doporucovali Mandrivu, obcas Ubuntu a nakonec jsem nejradeji pouzival Fedora Core 4 o ktere mi nikdy nikdo nerekl.

Problem je v tom, ze uzivatel si zpravidla distribuci vybira podle mnohem vice parametru, nez kolik jich vis Ty (nektere zapomene napsat, jine jsou jen podvedome). Ty pak na zaklade znalosti 50% parametru vyberu mu neco doporucis a podle dalsich 50% (kdyby si je vedel) by si doporucil treba neco jineho. A myslim, ze jestli nekoho neco skutecne odradi, tak je to spatne zvolena distribuce - podobne jako by sis koupil kalhoty o dve cisla mensi. Jsou pekne, odpovidaji tvarem i barvou... ale nedaji se nosit, protoze jsou male.

carnero
hidden in the darkness... ...changing your lives
guest Muž Cammarro (cammarro@email.cz) ... 16.06.2007 22:00:05 ... (377/474)
Re (3): Můj milý deničku... dnes se děly věci
Odpověď na příspěvek od Ci_ba ( mailto:cyberhawk@seznam.cz ) z 16.06.2007 16:16:34:

KDE se více podobá windows, nejen vzhledem nabídek a lišt, ale také samotných oken, nastavení a prakticky celého grafického rozhraní... oplývá množstvím efektů a usnadnění navádění uživatele, což je částečně důvod proč je oproti GNOME o něco pomalejší a náročnější na paměť...

GNOME funguje trošku jinak, je o něco rychlejší a nežádá si tolik paměti.. ovšem s windows už mnoho společného nemá... takže přechod "windows >> linux s GNOME" má často za následek zmateného uživatele... který se v něm nemůže zorientovat...
ale prakticky jde porad o "ježdění myší po nabídkách, menu a lištách", takže se nic nového nekoná...

KDE >>> http://www.kde.org/screenshots/kde340shots.php
http://en.wikipedia.org/wiki/KDE

GNOME >>> http://en.wikipedia.org/wiki/GNOME
guest Muž Cammarro (cammarro@email.cz) ... 16.06.2007 21:34:48 ... (376/474)
Re (3): Můj milý deničku... dnes se děly věci
Odpověď na příspěvek od carnero ( mailto:carnero@carnero.info ) z 16.06.2007 13:19:50:

samozřejmě, každý mu řekne své...
nicméně většina těch aspoň trochu zkušených uživatelů linuxu doporučí nováčkovy ubuntu spíše než mandrivu... tu si obvykle začátečníci volí sami a nikoli na doporučení...

a pokud jde o to "vytřískat maximum z toho co znají", je to myšlenka hezká, ale v případě mandrivy celkem nepoužitelná...
spíš si myslím, že by měl začít jinde... ubuntu klade oproti mandrivě mnohem menší odpor při řešení jakéhokoli problému...

snažím se mu začátek s linuxem ulehčit, protože jak sám v příspěvku píše, pokus s mandrivou jej spíše odradil... už jen samotná instalace... se kterou by v případě použití ubuntu neměl nejmenší problém a ani práci s nastavováním atd...
guest Muž Ci_ba (cyberhawk@seznam.cz) ... 16.06.2007 16:16:34 ... (375/474)
Re (2): Můj milý deničku... dnes se děly věci
Odpověď na příspěvek od Cammarro ( mailto:cammarro@email.cz ) z 16.06.2007 13:15:38:

Kdyz uz jsme u toho... mohl by mi nekdo nejak laicky vysvetlit, jaky je rozdil mezi jednotlivymi prosterimi, napr. KDE nebo gnome? *34*
_______________________
Ciba *140*
Avatary s.r.o.
Fotky ze Sensation White 2007, Autosalon Brno 2007
Uživatelská fora / Osobní / Cíboviny

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 z 48 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: